GTM-5WGLCMT
kokusuz-ilaclama

Kokusuz ilaç özel hazırlanan karışımsız ilaçtır. Bu ilaç ile ilaçlama yapıldığı zaman kesinlikle ilaçlanan yeri terk etmemize gerek yoktur. Bu ilaçlama yapılırken evlerimizi ve iş yerlerimizi kapatmamıza gerek yoktur. Kokusuz ilaçlar su içerikli olup su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Bu ilaçları daima ve her mekana uygulayabiliriz. Kokusuz ilaçlama için kullanılan ilaçlar mutlak sürat ile Sağlık Bakanlığı onaylı olmalı.

Kokusuz ilaçlama yapılırken dikkatli olmak gereklidir. Bu ilaçlar kesinlikle gıda maddelerine temas etmemesi gerekir. Bu ilaçlar kokusuz diye aldatıcı olmasın kesinlikle diğer ilaçlar gibi buda zehirlidir.

Kokusuz ilaçlama yapılırken kesinlikle gıda maddelerini bozar ve ilaç temas eden gıdalar atılmalıdır. Eğer ilaçlı gıdalar tüketilse zehirlenmeler ve hatta ölümler görülebilir. Kokusuz ilaçlama yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra birtakım tedbirler almak gereklidir.

Kokusuz ilaçlama evdeki her çeşit böcek için kullanılabilir. Ama pire ve tahta kurusu gibi çok zor ölen haşereler için pek önerilmez bu haşereler için mutlaka kokulu ilaç takviyesi yapılmalı.

Kokusuz İlaçlama Merak Edilenler

1 – Kokusuz ilaçlar tehlikelimi?

Solunmasında herhangi bir biçim de zararları yoktur. Ancak kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse kesinlikle gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli.

2 – Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan alanı terk etmek gerekir mi?

Kokusuz ilaçlamada kesinlikle ortamınızı terk etmenize gerek yoktur. Çünkü kokusuz ilaçlamada insanlar ilaçları solursa herhangi bir etki yapmaz.

3 – kokusuz ilaçlar ne şekilde uygulanır?

Kokusuz ilaçlar su bazlı ilaçlardır. Bu ilaçların günün herhangi bir saatinde kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

4 – kokusuz ilaçlama sonrası neler yapılır?

Kokusuz ilaçlama sonrası mutfaktaki eşyalarınız yıkanmalı ve evler yüzeysel temizlenmeli hiç bir zaman dip bucak yerler temizlenmemeli.

5 – kokusuz ilaçlamada evler ve iş yerleri ne kadar kapalı tutulmalı?

Kokusuz ilaçlama yapılırken kesinlikle mekânımızı kapatmaya veya terk etmeye gerek yoktur.

 Kokusuz İlaçlama Uyarılar

Sağlık Bakanlığından halk sağlığı alanında ilaç uygulama izin belgesi bulunmayan firma veya şahıslara ilaçlama yaptırıp sağlığınızı tehlikeye atmayınız. Ruhsatsız firmalar Çin malı insan sağlığına % 100 zararlı kanserojen etkisi olan ilaçları kullanmaktadırlar. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı çok az sayıda şirket bulunur.

Ruhsatsız firma sayısı ise yüzlercedir. Unutulmamalıdır ki kişi hayatı her şeyden önemlidir. İlaçlama yaptıracağınız firmayı mutlaka araştırın Sağlık Bakanlığından ruhsatı bulunmayan firma yada şahısları İl Sağlık Müdürlüğüne veya Cumhuriyet Savcılığına bildirmeniz bir vatandaşlık görevidir. Ruhsatsız şirket veya şahısları 184 Sıhhat Bakanlığı hattına bedava ihbar edebilirsiniz.

Ruhsatsız Firmalara İlaçlama Yaptırmanın Sakıncaları

  • Yasal ilaç kullanmadıkları için sağlığınızı tehlikeye atarlar.
  • İlaçlama hedefine ulaşmaz böcekler bütünüyle yok olmaz.
  • Sabit yerleri olmadığından her zaman ulaşmanız mümkün olmaz.
  • Sözde ilaçlama maksadıyla evlere veya iş yerlerine girip hırsızlık yapanların sayısı oldukça artış göstermektedir.
  • Haksız kar elde etmektedirler ve vergi vermemektedirler.

İlaçlama yaptıracağınız firmayla telefon görüşmenizde ruhsatı olup olmadığını sorun. Ancak ruhsatımız yoktur diyene pek rastlamazsınız o yüzden gelen servisten sıhhat bakanlığından ilaç uygulama belgesini kesinlikle isteyeceğinizi söyleyin. Sizin bilinçli müşteri olduğunuzu anlayacak ve zaten gelmeyeceklerdir. Gelseler de, sağlığınız açınızdan ciddi sorunlar ortaya çıkmaması için, ruhsatı görmeden ilaçlama yaptırmayınız.

(0545) 765 38 37