Güve İlaçlama

Genellikle evde yaşayan parlak gri renkte olan hayvandır. Gıda ürünleri, özellikle de tahıllarla beslenen güve, insan sağlığına zarar verir ve büyük hastalıklara sebep olur. Güve ile mücadele sırasında bu zararlar göz önüne alınmalıdır. Güve tarafından ısırılmış, temas edilmiş tahıllarla yapılan yiyecekler de sağlığa son derece zararlıdır. Açlığa ve susuzluğu çok uzun süre dayanabilen güve, hiçbir şey yemeden kozasına çekilip 2 yıl kadar yaşayabilir. Işığı fazla sevmeyen güve genellikle geceleri aktiftir. Güveden kurtulmak gece daha kolay olacaktır. Güve ile mücadele de bu bilgiye göre yapılmalıdır. İnsanların daha sıklıkla karşılaştıkları güve türleri; tahıl güvesi, ahşap güvesi, deri güvesi, mobilya güvesi, elbise güvesi gibi türlerdir. Eşyalara da zarar veren güveler, böcek ilaçlama firmaları tarafından önlenebilmektedir. Güve ile mücadele durumunda güve ilaçlaması en doğru davranıştır. Güvelerden kurtulmak için muhakkak bu yöntem uygulanmalıdır.

Güvelerin üremesi hava sıcaklığına ve beslenmelerine bağlı olarak değişmektedir. İyi beslenen güve, bir yılda 3-4 defa üreyebilirken, uygun sıcaklıkta bulunan güve yumurtaları 10 güne kadar olgunlaşabilir. Daha soğuk havalarda ise güve yumurtaları olgunlaşmaları 30-40 günü bulabilir. Yumurtadan çıkan larvalar ise, bir ay içerisinde ergin hale gelir. Her böcek, haşere türü gibi güve de çoğalmasına izin verilmeden böcek ilaçlama ile engellenmesi gereken bir türdür. Güve ile mücadele edecek kişilerin önce güvelere karşı bilgilendirilmesi gerekmektedir. Güve hakkında bilgi sahibi olacak kişi güveden kurtulmak için daha bilinçli davranır. Güve ilaçlaması ile kısa sürede güveden kurtulunabilir.

Güve ilaçlaması böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama yöntemlerine göre türlerine, bulundukları alanlara göre değişiklik gösterir. Kimyasal içeren bu ilaçların yanlış kullanılması kişilere ve ilaçlama yapılan alandaki gıdalara da zarar verir. Güve ilaçlaması için kullanılan güve ilacı sıvı ilaçlardan oluşmaktadır. Güve ilaçlama için aldığımız tarım ilaçları güve ile mücadelede kesin çözüm vermemekle birlikte kişiler için boşa zaman kaybıdır. Böcek ilaçlama firmamız güve ilaçlama konusunda da sizlere yardımcı olarak, en doğru hizmeti vermektedir.