Fırın İlaçlama

Fırınlar ve bu gibi gıda alanları haşere ve kemirgenlerin çok yoğun olarak görülebileceği alanlardır. Bu alanlar sürekli sıcak alanlardır. Bilindiği gibi böcekler de sıcak alanları severler. Bu alanlar böceklerin üremeleri için uygun koşullu yerlerdir. Ayrıca gıda ihtiyaçlarını da kolaylıkla sağlarlar. Haşere ve kemirgenler bu alanların daimi misafirleridir. Bu nedenle fırın ve gıda yerlerinin böcek ve farelere karşı rutin olarak ilaçlamalarını yaptırmaları gerekmektedir. Böcek için ayrı fare için ayrı ilaçlamaların yapılması gerekir.

Tarım Bakanlığının 30 mart 2005 tarihli resmi gazete de yayınlanan kanunla birlikte gıda ile teması bulunana malzeme ve maddelerin kontrolü ve denetimi piyasa gözetimi gereğince işletmelerin ruhsatlı ilaçlama kontrol ve ilaçlama (böcek ve fare) yaptırmaları gerekmektedir.

Yerimizde görülen bir böcek ya da fare müşteri kayıplarımıza neden olur. Ya da alanımızda bulunan bir fare gıda ürünlerimize zarar vererek bizi maddi kayba sokabilir. Bu tür aksiliklerle karşılaşmamak için rutin takviyeler mutlaka yapılmalıdır. Bu alanda çalışacağınız ilaçlama şirketi alanında mutlaka uzman olmalı haşere ve fare sorununda sizi yönlendirmeli ve takiplerinizi yapmalıdır. Alana ne tür uygulamanın yapılacağı ve bu uygulamaların ne sık aralıklarla yapılacağı belirlenmeli ve bu belirleme üzerinden çözüme ulaşılmalıdır.

Burak mühendislik haşere kontrol ilaçlama firması tarafından yapılan haşere ilaçlama uygulaması kalıcı sonuçlar elde etmenize olanak tanımaktadır. Böcek ilaçlama şirketi ilaçlama uygulamasına başlamadan önce mekâna keşif ekibi göndermektedir. Keşif ekibi tarafından tüm böcek türleri kontrol edilmekte ve ilaçlama yöntemleri çözüme kavuşturulmaktadır. Bu planlama ardından tüm haşereler profesyonel yöntemler doğrultusunda ilaçlanmaktadır. Fırında hamam böceği görülmesi durumunda ilk adresiniz olacak fırın ilaçlama servisi planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Eğer sağlığınızı tehdit eden tüm haşerelerin anında yok edilmesini istiyorsanız fırın hamam böceği ilaçlama servislerinden destek alabilirsiniz.